30 maja 2015

Park Waterloo w Norwich.

Dzisiaj będzie o pierwszym odwiedzonym przeze mnie parku w Norwich. Oczywiście chodzi o Waterloo Park, który powstał w okresie międzywojennym z dotacji rządowych. Okazuje się że można mądrze i racjonalnie korzystać z pieniędzy wspólnych. Park został otwarty w 1933 roku i do dnia dzisiejszego jest miejscem gdzie wchodzi się z wielką przyjemnością. Odrestaurowany po wojnie z pieniędzy zebranych na loterii. Jest Parkiem wpisanym w rejestr zabytkowych Parków i Ogrodów o szczególnym znaczeniu historycznym. Na jego terenie znajdują się trzy korty tenisowe, plac zabaw dla dzieci, duży plac powitalny, muszla koncertowa i pawilon z małpeczkami na zwieńczeniu. Park jest otwarty od 10 rano do 18 tej. Na noc parki są w Norfolku zamykane. 


2 komentarze:

  1. Super zdjęcia Jolu, jak zawsze. Pozdrowienia z (czasami) słonecznej północnej Polski.

    OdpowiedzUsuń
  2. U nas też teraz wyszło słońce, a cały dzień padało. Na szczęście tutaj odczuwanie zimna jest jednak inne na szczęście i nie marznę tej wiosny :)
    Zdjęcia jeszcze będą, jak mi wreszcie pozwolą chodzić bez nadzoru, bo na razie utartymi szlakami jeżdżę :))) Krematorium Ci się nie podobało? Na mnie zrobiło bardzo pozytywne wrażenie i słowo że bez żadnych podtekstów. Chcę i będę żyła długoooooo i jeszcze dłużej :D

    OdpowiedzUsuń

Będzie miło jak skomentujesz :) Dziękuję :)